Středoškolská futsalová liga

03/01/2023
Školní akce

3.AC, Andrew Colin

Středoškolská futsalová liga probíhá napříč celou republikou. V Jihočeském kraji se přihlásilo 20 škol. V 1. kole nám los přidělil do skupiny SOŠ strojní a elektrotechnickou Velešín a SZŠ a VOŠZ Č. Budějovice. V prvním utkání skupiny jsme přesvědčivě vyhráli nad Velešínem 7:0, ve druhém utkání jsme si poradili s velmi dobrým a tvrdým soupeřem - se Střední zdravotnickou školou z ČB 3:1. Mohli jsme tak zaslouženě slavit postup do 2. kola z prvního místa ve skupině.

Ve druhém kole nám los určil do skupiny SOŠE COP Hluboká nad Vltavou, SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnická a JŠ Č. Budějovice a SČMSD Humpolec. Poslední jmenovaný tým se turnaje nakonec nezúčastnil. Na rozdíl od 1. kola, kdy postupovaly 2 nejlepší týmy ze skupiny, ve 2. kole byl postupový klíč těžší – do finále Jihočeské divize mohl postoupit pouze jeden tým.

V prvním utkání skupiny jsme bez větších problémů porazili tým z Hluboké nad Vltavou 12:6. K vidění byly i krásné góly po kombinačních akcích. Ve druhém utkání skupiny porazila SOŠ veterinární Hlubokou a nás tak čekal přímý souboj se SOŠ veterinární o postup. Utkání jsme nezačali dobře a rychle prohrávali 2:0. Kluci se ale nevzdali a začali bojovat ještě víc. Odměnou nám byl obrat v zápase a poločas skočil 6:5 v náš prospěch. Ve druhé půli už jsme zápas kontrolovali a došli k zaslouženému vítězství 10:7.

Ve všech zápasech náš tým zdobila bojovnost, důraz v osobních soubojích, ale i kreativita v útočné fázi. Nelze opomenout výkony brankářů, kteří nás v těžkých chvílích podrželi. Uvidíme, zda naše výkony budou stačit na postup z Finále Jihočeské divize, kde na sebe narazí tři nejlepší týmy Jihočeského kraje letošního ročníku. Ve finále se utkáme se SOŠ a SOU Písek a SPŠ stavební České Budějovice.