Napsal: RNDr. Jurák, učitel

Dne 10. 11. 2021 jsme se třídou D2b navštívili zajímavou expozici týkající se historických železničních vagonů. Přednáška byla tematicky laděna do období 1. světové války.

ZÁŠTITU nad 26. ročníkem tradiční výstavy Vzdělání a řemeslo převzalo MŠMT, MPO, MPSV, hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba a primátor staturárního města České Budějovice Jiří Svoboda. Naše škola získala v rámci výstavy 3 ocenění, kterých si velice vážíme: 

1. místo - Ocenění prezentovaného propojení školské a podnikatelské sféry

1. místo - Soutěž o nejlepší prezentaci školy hodnocenou školami

2. místo - Škola doporučená zamestnavateli 2020/2021

Naše škola se opět prezentovala v pavilonu T, tentokrát byl stánek koncipovám s důrazem na nové technologie, kreativitu a odborné práce studentů a žáků naší školy.

Napsali: Učitelé TV (Jurák, Somr, Rossmann)

V posledním týdnu v lednu se naše škola zúčastnila lyžařského kurzu, který probíhal ve skiareálu Lipno a ve skiareálu Hochficht nacházející se v Rakousku.

V rámci tradiční výstavy Vzdělání a řemeslo (4. až 6. listopadu 2021 na českobudějovickém Výstavišti) bude naše škola prezentovat možnosti studia ve všech stávajících učebních a studijních oborech, které zájemcům nabízíme. Zároveň upozorňujeme, že 

navazujeme uzší spolupráci s HC Motor České Budějovice, SK Dynamo České Budějovice a Fight club České Budějovice v přípravě žáků na budoucí povolání studijním oborem Management sportu a dopravy.

V rámci výstavy proběhnou dne 4.11.2021 od 10 hodin a 5.11.2021 od 9 hodin autogramiády známých hokejistů a fotbalistů a dne 5.11.2021 v časech 10:00-12:00 hodin proběhne vystoupení Karate klubu ČB.

Srdečně zveme všechny zájemce a rádi podáme informace o studiu sportovců na naší škole.

autogramiada

Napsal: Ing. Mgr. Petr Hart, DiS., zástupce ředitele

Od 7. do 9. listopadu se konal již 25. ročník výstavy Vzdělání a řemeslo. Naše škola se atraktivně prezentovala nejen ve spolupráci s firmami nebo v přeshraniční spolupráci, ale i v práci našich žáků a studentů.

I v době omezené prezenční výuky se mohou žáci naší školy zapojovat do zajímavých projektů, v tomto případě souvisejících s výukou anglického jazyka.

Prvním z nich je Pearson and BBC Live Classes in 2020/2021.

Certificate for your Institution (PDF)

Druhým je známější eTwinning, který se snaží o propojení škol a žáků v různých částech světa pomocí informačních technologií.

etwinning horizont

Leták projektu eTwinning (pdf)

Certifikát vyučujícího Aj (pdf)

 

 

Napsal: Ing. Mgr. Petr Hart, DiS.

I v letošním školním roce v naší škole probíhají projektové dny.

Napsal: Petr Novotný
Ve dnech 20. 1. a 23. 1. jsme navštívili besedu ve vědecké knihovně v Suchém Vrbném na téma Válka v literatuře 20. století – J. Hašek, R. Rolland, E.M. Remarque, K. Čapek, W. Styron aj.

Napsali: Václav Brom a Tomáš Sedlák, MS3

Ve čtvrtek, 7.11. 2019 ráno v 7.30 hod., jsme se sešli na Mariánském náměstí, abychom jeli s panem učitelem Hromádkem, Kittelem a Somrem na exkurzi do Kladna a Prahy.

Napsali: F. Kouba, G. Lišková D2b

Dne 16. ledna 2020 třída D2b, v rámci předmětu dopravní praxe za doprovodu Ing. Petra Válka a Ing. Jana Juna, navštívila vozovnu Dopravního podniku města České Budějovice v Horní ulici. Ve vozovně se nachází zázemí elektrobusů a trolejbusů.

Zapsala: Olga Hodinová

Ve čtvrtek 24.10.2019 se studenti PE1 , PE2 a D3b zúčastnili veletrhu práce Profesia days Praha 2019.