Dne 27. 4. 2022 se na budově Lidická po dvouleté pauze konal již 11. ročník dopravní konference. Tato akce se tradičně koná pod záštitou Jihočeského kraje, tento rok pod záštitou náměstka hejtmana Mgr. Bc. Antonína Kráka. Organizátorem akce je VOŠ, SPŠ automobilní za spolupráce s technická a JHK. Pro letošní rok bylo zvoleno téma Strategie rozvoje dopravní infrastruktury.

 

Na konferenci se sešlo velké množství hostů, kteří prezentovali posluchačům strategie společností, které zastupovali. Někteří hosté se na konferenci dostavili, aby se mohli zapojit do odborné debaty, která nastala v době přestávky a po ukončení oficiální části konference.
Program byl rozdělen do dvou časově vyrovnaných bloků, během kterých byli přítomní odborně seznámeni se změnami napříč spektrem všech druhů dopravy. Slyšeli jsme připravované novinky ze železniční, vodní, městské hromadné i letecké dopravy.

Samozřejmě se dopravní konference neobešla bez dnes velmi diskutovaného tématu – elektromobilita. Bylo zřejmé, že toto téma prochází progresem, protože na poslední dopravní konferenci byl prezentován koncept osobních elektromobilů, kdežto letos jsme slyšeli velmi zajímavou prezentaci, která se týkala nákladních elektromobilů značky VOLVO.

Další prezentace, na kterou se většina posluchačů velmi těšila, byla na téma parkovací zóny v Českých Budějovicích a výstavba potřebných záchytných parkovišť. Zástupce Dopravního podniku města ČB, který je provozovatelem parkovacího systému ve městě, byl dobře připraven a poskytl veškeré potřebné informace.

Letošní ročník dopravní konference se setkal s velkým zájmem ze strany studentů, kteří celý program bedlivě sledovali. Věříme, že i příští rok bude možné tuto oblíbenou akci uspořádat, protože vždy přináší nový pohled do aktuální dopravní situace v regionu.

Program konference (PDF)

Záštita (PDF)

 

logo_hk logo_kraj skola