diplom vofce

Mgr. Eliška Švepešová, vedoucí DM

Dne 4. 2. 2016 se konala ukázka bojového umění Aikido. Tuto ukázku vedl majitel černého pásu a tří danů pan Kulhavý, další čtyři majitelé černých pásů a dvě čekatelky na obdržení tohoto stupně. Po úvodní krátké přednášce o historii tohoto bojového umění nám byly názorně předvedeny obrané techniky proti napadení jak holýma rukama, tak se zbraní (atrapou nože, meče, apod.).

Luděk Babický, D1a

Hurá, jsem nejlepší hráč v turnaji partnerských škol ve florbalu.

Na turnaj jsme jeli do Otrokovic, kam přijelo celkem pět týmů. Bylo nás sice do počtu pomálu, ale i přesto jsme obhájili těsné druhé místo za domácím týmem. Podpořit nás přijelo i vedení školy v čele s panem ředitelem.

Josef Faltýn, student 2. ročníku Vyšší odborné školy, střední průmyslové školy automobilní a technické v Českých Budějovicích, si na své osobní konto může směle zaznamenat nevšední velmi příjemný a zajímavý zážitek. Vyrazil do finského města Jyvaskyle „Vyhlašovaly se tu výsledky mistrovství a autocrossu a výsledky mistrovství Evropy a světa v rallycrossu." Faltýn cestoval s Otakarem Výborným. „Přebírali jsem pohár pro mistra Evropy za vítezství v divizi touringautocross." Česká minivýprava si z Finska také odvezla první cenu za první místo v Poháru vítězů národů, ve kterém Češi nasbírali nejvíc bodů.

Holzäpfl Dominik, 2.AC

4. listopadu 2015 jsem se svými spolužáky zhlédl představení THE ACTION NEW – evropskou multimediální preventivní show, která se konala v Metropolu. Očekával jsem klasickou nudnou přednášku o dopravní výchově, takových jsem zažil spoustu.
Překvapilo mě ale autentické a emotivní vyprávění policisty, hasiče a zdravotního záchranáře. Barvitě nám popsali skutečné případy, kdy zasahovali u nehod s následkem smrti. Vyprávění doplnili reálně zpracovanými záběry tragických dopravních nehod.

Eliška Švepešová, vedoucí DM

Družba s děvčaty z domova mládeže v ul. Třebízského se stala velmi oblíbenou tradicí. Každá společná akce má mezi chlapci a děvčaty z domovů mládeže více než kladné ohlasy. Tentokrát jsme přijali od děvčat pozvání na 9. 12. 2015, kdy pro nás byl připraven mikulášsko-vánoční program. Nejdříve na naše chlapce naběhly čertice, a poté, si je jednoho po druhém, zavolal Anděl s Mikulášem, kterými byly dvě sličné slečny.

Kluci z Domova mládeže, Trocnovská 2a

Musíme říci, že není večer jako večer, ale ten 7. 10. 2015 se na našem domově mládeže opravdu vydařil. V „ráji" jsme přivítali krásné slečny, budoucí kadeřnice a kosmetičky, z DM Třebízského ul.

Připravili jsme pro ně hezké přivítání, pestrý program, zábavu, soutěže, které vtipně moderovali Vašek Matoušek a Jirka Zimmerhanzl, ale i grilované klobásky. Není jistě tajemstvím, že mezi námi vzniklo víc než jedno přátelství.

A proto se už teď těšíme na další společné setkání před Vánocemi. Podívejte se, jak jsme si setkání užívali.

 

Napsal: Ing. Petr Hostaša

Dne 17.12.2015 se konal 3. ročník turnaje „O putovní pohár ředitele školy" v šachu. Účast byla potěšující, protože se zúčastnilo 38 studentů. Zahájení turnaje bylo v 9:00 hod. a ve 13:00 hod. proběhlo předání cen vítězům. Osm nejlepších hráčů postupuje do Krajského kola „Přeboru škol" v šachu, které se bude konat 3. března 2016 v Českých Budějovicích. Vše proběhlo v předvánoční atmosféře. Děkuji všem, kteří se podíleli na organizaci a materiálním zabezpečení, bez jejichž pomoci by se tato akce nekonala. Věřím, že se uskuteční ještě hodně ročníků této královské hry, kam si studenti přijdou rádi zahrát.

Napsal za D1b: Kruliš Jiří Daniel

Dne 14. dubna 2015 se v Praze na VSFS konal již pátý ročník Šachového turnaje středních škol z celé republiky. Turnaje se zúčastnilo asi 30 školních týmů nejen z Čech, ale i z Moravy. Naše škola se zúčastnila jako jediná z Jižních Čech (ve složení: Bednář Matěj, Rytíř Daniel, Kalina Vojtěch a Kruliš Jiří Daniel). Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol, tempem na rapid šach 2x15min.

Do Prahy jsme dorazili okolo půl deváté ráno a šli rovnou hrát. Umístili jsme se na pěkném 15. místě, takže skoro v polovině. Pro vítěze pořadatelé přichystali simultánku s hráčem, který má ELO přes 2400. Netušili ovšem, že turnaj hráli dva kluci, kteří měli ELO ještě vyšší.

Po turnaji nám zůstalo ještě trochu času, se projít po Praze a dojít si na večeři. A po vysilujícím boji jsme všichni s chutí povečeřeli. Tým celý vyčerpaný radostně odjížděl domu. Za nás všechny můžu říct, že se den opravdu povedl a už se těšíme na příští ročník. Velké díky patří naší škole a panu učiteli Petru Hostašovi, bez kterého bychom nikam nejeli.

Filip Kašpar, MS2

24. listopadu jsme navštívili v rámci anglického jazyka divadlo v angličtině „Peter Black". Příběh, který vyprávěl o nešťastném osudu hlavního hrdiny Petera, nás mnohdy rozesmál a ani s použitým jazykem jsme neměli problémy, ba naopak. Celkem všemu jsme rozuměli bez větších potíží.

Michal Jirků, MS2

Dne 28. 1. 2015 se družstvo složené ze studentů všech tří budov naší školy zúčastnilo finálového turnaje ve florbale pro Jihočeský kraj v Týně nad Vltavou ve složení: Konšel Dominik, Kantor Petr , Schmidmajer Karel, Bláha Michal, Bíca Václav, Jirků Michal, Vaníček David, Kadlec Tomáš , Bárta Petr, Klinecký Daniel, Tintěra Roman /brankář/.

Po úvodní remíze 3:3 a výhře 3:2 se chléb lámal v duelu s pozdějším vítězem z Tábora, kde ještě 2 min. před koncem náš výběr vedl 3:2. Po sporném vyloučení bohužel následovalo vyrovnání na 3:3 a v silně vyostřeném závěru nakonec braly oba týmy bod za remízu. V posledním zápase proti týmu ze Strakonic se na nás promítla prohra z předcházejícího zápasu, a náš tým tak prohrál 4:2.

Co na závěr? Je škoda, že náš tým dokázal remizovat jak s prvním, tak i s druhým mužstvem konečné tabulky a pouhá jedna prohra ho odsunula až na 4. místo. Přesto je třeba poděkovat celému týmu a pro příští rok snad není přehnaně optimistický předpoklad možnosti probojování se do celostátního finále.