Lyžařský výcvik 2024

Lyžařský výcvik 2024

08/02/2024
Školní akce


Leština Pavel (1.AA)

Na letošní lyžák jsme odjížděli v pondělí 22. ledna, v 6 hodin ráno. Autobus už na nás čekal a když jsme naložili lyže, prkna a batohy, mohli jsme vyjet. Namířeno jsme měli do Alp, do perfektního střediska Dachstein-West. Velkou výhodou střediska je, že každý den lyžáku můžete začínat v jeho jiné části.

Hned po příjezdu jsme vyrazili na svah. Podle našich schopností nás páni učitelé rozdělili do skupin. Těm, kdo lyžovat moc neuměli, nebyli si jistí nebo s lyžováním teprve začínali, trpělivě vysvětlovali a ukazovali základy. Ti z nás, kdo už byli ostřílení lyžaři, si pořádně užili skvěle upravené sjezdovky.

Po náročném dni jsme odjeli do nedalekého města Obertauern, kde jsme byli ubytovaní a kde jsme měli svou základnu. Každý den jsme tu dostávali výborné a vydatné snídaně a tříchodové večeře. Oběd jsme si pak dávali přímo na svahu, v lokálních horských restauracích, abychom neztráceli čas. Musíme říct, že hlady jsme opravdu netrpěli.

Škoda, že nám počasí tolik nepřálo, bylo spíše jarní než zimní, ale i přesto jsme si pořádně zalyžovali a ten týden na horách jsme si skvěle užili. Zkrátka kdo neuměl lyžovat, ten lyžuje a kdo uměl, je na 100% vylyžovaný.

Týden uplynul jako nic a my se v pátek k večeru vrátili domů. Všichni zdraví, unavení a spokojení.