Automechanik junior - krajské kolo

03/03/2023
Školní akce

Napsal: David Masár 3AC

Na začátku února, v pátek 3. února.2023, se konalo školní kolo soutěže Automechanik junior. Z užšího výběru deseti soutěžících, jsme postoupili do krajského kola tři - David Masár, Aleš Novotný a Jaroslav Murin.

Krajské kolo proběhlo přesně za měsíc, 3. března 2023. Pořádala ho naše škola a konkurence byla veliká. Kromě nás se ho zúčastnily další odborné školy z jihočeského kraje a bylo vidět, že se jejich zástupci pečlivě připravovali a nehodlali dát ostatním nic zadarmo. U všech soutěžících byla cítit jistá tréma a nervozita a také snaha dosáhnout co nejlepšího výsledku.

Nakonec vše dopadlo výborně pro nás. Umístili jsme na prvních třech místech a to v tomto pořadí:


1. místo David Masár – celkem 400 bodů ze 400 možných

2. místo Aleš Novotný – 398 bodů

3. místo Jaroslav Murin – 368 bodů


Už se těšíme na účast v celostátním kole, do kterého jsme postoupili. Víme, že to nebude vůbec lehké, ale zabojujeme ze všech sil a budeme se snažit naši školu důstojně reprezentovat.